איך ממחזרים משכנתא ומתי נכון למחזר אותה?

רכישת בית בישראל ובכלל בעולם ברוב המקרים מצריכה מהקונים לקחת משכנתא. כשלוקחים משכנתא צריך לבדוק הרבה מאוד פרמטרים עד שמגיעים להסכם שאנחנו בטוחים שנוכל לעמוד בו. ומה קורה עם משכנתא שלקחנו לפני מספר שנים? האם החתימה על החוזה מחייבת אותנו לעמוד בתנאים שחתמנו עליהם במעמד הרכישה של הבית או שאפשר לשנות את התנאים? למעשה ניתן לשנות את התנאים להחזר המשכנתא באמצעות מחזור משכנתא. מתי כדאי לבדוק על מחזור המשכנתא ואיך לעשות זאת נכון? כל הפרטים בהמשך.

החיים דינאמיים, מה שנכון עבורנו היום לא בהכרח נכון יהיה לנו בעוד 5 או 10 שנים. כשאנחנו פונים לבנקים לקבל הצעות למשכנתא עבור בית שאנחנו חפצים בו אנחנו והבנקים מתייחסים למצב הנתון שלנו במעמד הבקשה כאשר הם בודקים את כל הנתונים הקיימים בחשבוננו בהווה. במהלך השנים הללו הרבה דברים יכולים להשתנות לכאן או לכאן, למשל בתוך 5 השנים שיניתם מקום עבודה ושכרכם החודשי עלה, או לחילופין נפתחה לכם קרן או קופת חיסכון ועכשיו אתם יכולים סכום גדול מהמשכנתא. בשני המקרים אתם יכולים למעשה לשנות את תנאי ההחזר למשכנתא וכך להחזירה בנוחות גבוהה יותר.

מה עושים במחזור משכנתא?

מחזור משכנתא הוא תהליך בו אתם למעשה משנים את תנאי החוזה בהתאם למצבכם הנוכחי. אם אתם מרוויחים היום היותר ממה שהרווחתם כשלקחתם אותה, ואתם יכולים להחזיר סכום גבוהה יותר בכל חודש אתם יכולים לחסוך הרבה מאוד כסף לאורך חיי המשכנתא. בנוסף, מה שלא כולם יודעים והוא חשוב מאוד זה שענף הנדל"ן משתנה כל הזמן ולכן צריך לעקוב אחרי שינוי המדד המתעדכן וכך לבחון את הסוגיה האם ניתן לשנות את תנאי ההחזר וכך אתם חוסכים יותר.

איך למחזר משכנתא בצורה נכונה?

הסכם המשכנתא יכול להיות מורכב ומפורט עם סעיפים רבים שרוב הרוכשים לא מבינים בכך הרבה, אך בעלי מקצוע מהתחום ויועצי משכנתאות חיים את הנושא כל יום, חשוב לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה שילווה אתכם לאורך תהליך וייעץ לכם על מחזור משכנתא מותאמת לכם. ההתנהלות מול הבנקים לא תמיד נעימה בלשון המעטה, הבירוקרטיה מסורבלת ולוקחת זמן ולכן רצוי לפנות ליועץ משכנתאות שיודע בדיוק מה לעשות כדי שאתם תקבלו את התנאים הטובים ביותר עבורכם.

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן